Algemeen Bart Hees overleden: een scheidsrechter die iedere vereniging wil
Bart Hees overleden: een scheidsrechter die iedere vereniging wil

Deze week bereikte ons het bericht dat Bart Hees is overleden. Na een kort ziektebed is hij op 76-jarige leeftijd gestorven.
Bart werd lid van Sportclub Susteren in 1987 en groeide uit tot een echte verenigingsscheidsrechter. Een type waar veel clubs jaloers op zijn. Op het veld (en ook daarbuiten) was hij een eerlijke man. Als hij iets niet had gezien, dan zag je dat in zijn ogen. Iemand die met een speler kon meepraten en ook wel eens een grapje maakte. Tot enkele jaren geleden is hij blijven fluiten. Toen hij zijn gewenste niveau niet meer kon waarmaken, heeft hij zelf aangegeven te stoppen. Een dapper besluit na pak ‘m beet 500 wedstrijden.
Een traditie was het leiden van de penaltyreeks tijdens de voetbalweek. Dan zag je hem genieten als scheidsrechter, meepraten met de kids en doch streng optreden als er de bal niet goed lag of de keeper te vroeg van zijn lijn kwam.
Tijdens en ook na de fluitcarrière heeft hij zich bezighouden met het onderhoud van het sportpark. Als een van de weinige mocht hij zelfs de zitmaaier besturen. Dat hij de railing destijds niet had gezien tijdens het maaien, zal ons altijd bijblijven. Ook is hij jarenlang voorzitter geweest van de ‘man of the match’-commissie. Hilarisch was vaak de speech die hij gaf op zondag rond 18.00 om de speler van de wedstrijd de trofee uit te reiken.
Helaas heeft nu voor hem het laatste fluitsignaal geklonken. We wensen zijn vrouw Riny en de rest van de familie veel sterkte in deze tijd.
Bestuur
Sportclub Susteren




